Saturday 13th April 2024

अहो ! त्यो रोमान्स…

April 16, 2020 8:57 am,

सूर्यबहादुर थापा
पाेखरा
suryathapa12@gmail.com

पुषको महिना । काठमाण्डौको मौसम । तुवालोले डम्म भएको आकास । कोलाहल बस्ती बिचको बन्द कोठा । बन्दका बाबजुत पनि कोठा छेउबाट महिलाहरु एकआपसमा कुरा गरिरहेको कर्कशपूर्ण आवाज निरन्तर कानमा गुञ्जिरहेको छ । अगाडी एउटा टेवल छ । पहिले टि टेवल भनेर चिनिने टेवलको भाइजस्तो लाग्ने सानो टेवल पलङमाथी छ । म त्यसमाथी ल्याप्टप राखेर साथमा चियाको कपसँगै ल्यापटपको स्किृनमा फेसबुक चलाइरहेको छु । फेसबुकको छेउमै रहेको ट्यावमा यूटयुवमा गीत बजी रहेको छ । म फेसबुकको न्युजफिड चाहर्दै थिए । एउटा नोटिफिकेशन आयो । फ्रेन्ड रिक्वेस्ट वाला बटममा नोटिफिकेसन थियो ।

उसले उत्सुकता ब्यक्त गरी तपाइले कहिलै रोमान्स गर्नु भएको छ ? फेरी बलाङ्केटले मुख छोपी । मैलै आफुलाइ प्रश्नको कठघरामा उभ्याउन चाहिन र सजिलै जवाफ दिए छैन त कसरी हुनु । उसले बलाङ्केटबाट चोर शैलीमा अनुहार निकाल्दै भनि तपाईलाई मेरो लिप्स कस्तो लाग्छ ?

फेसबुकको पिपुल यू मे नो मा देखिने राम्रा राम्रा यूवती जती सबैलाई रिक्वेष्ट सेन्ड गर्नेलाई फ्रेन्ड रिक्वेस्ट बटनको नोटिफिकेशने खासै उत्सुकता जगाएन । तर कुन चाँहिले रिक्वेस्ट एसेप्ट गरी भनेर हेर्न परो भनेर यसो हेरेको नयाँ फ्रेन्ड रिक्वेस्ट पो रहेछ । त्यो पनि केटिको नाममा । प्रोफाइल तस्विर हेर्ने बित्तिकै मनमा बर्षाका बादलहरु मडारिन थाले । आकाश एक्कासी कालो र निलो भएर आयो । तर पनि पुषको तुवालोले बर्षा नै गराइहाल्ला भन्नेमा भने मन ढुक्क हुन सकेन । तर खुट्टामा बलाङ्केट र शरिरमा ज्याकेट हुँदा पनि मन भने तात्तियो ।

मख्ख नपर केटा । आजभोली केटीको आइडीबाट यस्तो फेसबुक बनाउने बोकाहरु टन्न भेटिन्छन् । यो उनिहरुकै काम हुनुपर्छ ।

उफ् यो नेट पनि के सारो स्लो भा को । उल्टो दिशा तिर पो घुम्दै छ त । मानौ आज सूर्य नै पूर्वबाट नउदाई पश्चिम दिशातिर गएर उदाउन तम्तयार छ । केहि बेरमा उसको प्रोफाइला खुल्यो । प्रोफाइलले मनै हरर भो । त्यति हरर जति चैतको खडेरीमा लैनो भैसीको मोही पिउदा पनि हुदैन । अति सुन्दर । ओहो यो बर्षकी बिश्व सुन्दरीको रिक्वेस्ट नै आयो कि के हो । मनमनै कुरा खेल्न थाल्यो । आधा मनको बोली नसकिदै अर्को मनको जवाफ आइ हाल्यो । मख्ख नपर केटा । आजभोली केटीको आइडीबाट यस्तो फेसबुक बनाउने बोकाहरु टन्न भेटिन्छन् । यो उनिहरुकै काम हुनुपर्छ । आज सम्म यो फेसबुके जीन्दगीमा यस्तो घटना घटेकै छैन । मन न हो के मान्थ्यो । बायो हेर्न जरुरी रहेन । फाटोजमा माउस पोइन्छ दौडिहाल्यो मानौ कि मलाइ भन्दा उसैलाई त्यो यूवती हेर्न बढी रहछ छ । फोटो त प्रसस्तै छ । सक्कली आइडी जस्तो नै छ । तर केटीका सबै फोटो कपी कगेर पनि त केटाहरु यस्तो आइडी बनाउन सिपालु हुन्छन् । अहँ मनलाई सम्झाउनै गारो भो । कुर्था, जिन्स, कट्टु, स्यान्डो लगाएतका पहिरनमा खिचिएका तस्विर रहेछन् । यो सक्कली नै भएपनि मलाई झुक्किएर रिक्वेस्ट आएको हुनुपर्छ । मन बहकी रह्यो ।

सारी लगाएका फोटो…हेरौन । कम्वर देखिएका फोटो….जुम । सेन्डो लगाएका फोटो ….फूल जुम, तलदेखी माथीसम्म जुम ।

खैर, मेरो के जान्छ र हेरौ न के के र छ भनेर म उसको प्रोफाइल हेर्दै गए । मन बायो तिर दौडियो । नाम…. ठेगाना…. वर्क एट…..रिलेसनसिप स्टाटस सिङ्गल । अरु केही देखिएन । छेउमा रहेको म्यासेज बक्समा क्लिक गरे । अनि लेखे हेलो । अनलाइन नोटिफिकेशन थिएन । फेरी हेलो लेखे । सिन पनि भएन । रिप्लाई आउने त कुरै भएन । उसो त मनमा भरोसा पनि थिएन त्यो आइडी सक्कली हो भन्नेमा । फेरी फोटोजमा क्लिक गरे । कुर्था लगाएका फोटा….छ्या । सारी लगाएका फोटो…हेरौन । कम्वर देखिएका फोटो….जुम । सेन्डो लगाएका फोटो ….फूल जुम, तलदेखी माथीसम्म जुम । फेरी हेलो…अह नो रिप्लाई । मनले बारम्बारको प्रयासबाट पनि हार खाएन । इन्टरनेटको चक्र फेरी उल्टो दिशा तिर लाग्दै थियो । यसो हेरेको बत्ति नै हिडेछ । बत्तिको स्विच अन गरे ।
ल्यापटप यत्तिकै छाडेर खाना बनाउने सुरसारमा लागे । बाहिर महिलाहरुको नबुझिने भाषामा कर्कशपूर्ण आवाज आइरहेको थियो । यसो घरी घरी बत्तिमा मन लौजादै तरकारी र खाना पकाएर खाए अनि भाडा माझ्दै थिए । बत्ति आयो । माझ्दै गरेका भाडा छाडेर हात धोएर ल्यापटपको स्कृन अन गरे । ओ अचम्म । कहिलेकाँही नपत्याउने खोलाले बगाउछ भन्थे हो रै छ ।

हुन त केटाहररुको प्रश्नको जवाफ तत्कालै दिइहाले आफ्नो मूल्य शुन्यमा झरे झै ठान्छन् केटीहरु सायद । जति प्रश्नका उत्तर दिइ ति पनि प्राय एकै प्रकारका जवाफ जस्त लाग्ने थिए ।

मेसेज उसैको । हेला, नमस्ते । अर्ध शरिर देखाएर तस्विरमा खुस्किएको उसको इज्जत नमस्ते शब्दले असनको पस्मिनाको पछ्यौराले ढाके झै घपक्क ढाकियो । अनलाइन सिग्नल नै रै छ । मैले रिप्लाइ गरे हेलो , के छ खबर ? ठिक छ । रिप्लाइ आयो । के गर्दै ? उताबाट जवाफ आयो बस्दै । एबम् रीतले कुराकानी लम्बियो । कगभग १ घण्टाको कुराकानीमा उसका तस्विरमा ध्यान २०÷२५ चोटी गयो होला । घर, के कहाँ, के गर्दै लगाएतका अनगिन्ती प्रश्न तेर्साय मैले । मानौ कि उ कुनै तहको परिक्षा दिनका लागि मेरो अगाडी उभिएकी छे ।
मेरो बारम्बारको प्रश्नलाई लात हान्दै उसले १ घण्टामा मुस्किलले ५/७ प्रश्नको मात्र जवाफ दिन उचित ठानी उसले । हुन त केटाहररुको प्रश्नको जवाफ तत्कालै दिइहाले आफ्नो मूल्य शुन्यमा झरे झै ठान्छन् केटीहरु सायद । जति प्रश्नका उत्तर दिइ ति पनि प्राय एकै प्रकारका जवाफ जस्त लाग्ने थिए ।
संवाद चलिरह्यो । छेउको बाटामा रहेका भाडाले मलाइ हेरी रहे । तर मैले उनिहरुलाई एक चोटी फर्केर हेर्न पनि उचित ठानिन बरु त्यो भन्दा उसैका उत्ताउला तस्विर हेर्न उचित ठाने । त्यो पनि जुम गरी गरी । लामो समय पछि उसले पनि प्रतिप्रश्न गर्न थाली । त्यसपछि बल्ल संवादको मजा आउन थाल्यो । बिहान दश बजेतिर सुरु भएको सम्वाद लगभग ४ बज्दा सम्म निरन्तर जारी नै रह्यो । अरु बेला पुषको जाडोमा १० कप सम्म चियाको तलतल लाग्ने मलाई आज बरु उनको तलतल लाग्यो तर चियाको तलतल लागेन ।

मैले कल काट्ने बित्तिकै उसले रिप्लाइ गरी के भो ? मैले भने म फेक आइडीसँग बोल्दिन । उसले झर्किदै भनि लौ तनि फेक हो भने फेक ओके बाई । मैले फेरी एक चोटी रेलको डोरी ताने । अनि फेक हैन भने भिडियो अन गर न त ।

मैले लेखे दिनभर कुरा गरियो तर यो आइडी प्रति मलाई शंका छ । उसले प्रश्न तर्साइ । के शंका छ ? मैले जवाफ फर्काए यो आइडी फेक हो भन्नेमा मलाइ शंका छ । उसले आफ्नो भाउ बढाउन थाली । त्यसो भए फेक आइडीसँग किन बोलेको । ल बाई । मैले छुट्नै लागेको रेलको डोरी खिँचे । हैन हैन तिम्रो यस्तो राम्रो फोटो छन् यहाँ तर यो कोही केटोले बनाएको वा कसैको आइडी मिस युज गरेको पनि त हुन सक्छ नि । उसले भनि तर म सक्कली नै हो र मेरो फोटा पनि सक्कली नै हुन् । अहँ पत्याउन गाह्रो छ ।

भिडियो कल गरौ मैले भने । पहिलो चोटी कुरा भा को मान्छेसँग के भिडियो कल गर्ने हो उसले भाउ खोजी । मैले मैले भाउ नसोधी कल गरे । घण्टी निरन्तर बजी रह्यो तर कल रिसिभ भएन । ह्या मलाइ अप्ठ्यारो लाग्छ के नचिनेको केटासँग बोल्न उसले म्यासेज फाली । ह्या फेक हैन भने कल रिसिभ गर न त । मैले नि उसको जवाफ नकुरी कल गरे । उसले रिसिभ गरी तर अडियो मात्र । अ भो अव त बिश्वास लाग्यो । उसको मधुरो स्वर सुनियो । मैले भने अहँ मलाइ अझै बिश्वास छैन । नदेखेको मान्छेलाई आवाजले बिश्वास गर्दिन म । मैले कल काटे । मैले कल काट्ने बित्तिकै उसले रिप्लाइ गरी के भो ? मैले भने म फेक आइडीसँग बोल्दिन । उसले झर्किदै भनि लौ तनि फेक हो भने फेक ओके बाई । मैले फेरी एक चोटी रेलको डोरी ताने । अनि फेक हैन भने भिडियो अन गर न त । जवाफ न कुरी कल गरे । लगभग अन्तिम घण्टी हुँदो हो उसले कल रिसिभ गरी । मुसुक्क मुस्कुराउदै भनि छ्या हजुर त कस्तो मान्छे अरुको कुरा बिश्वास नै नगर्नी । अव त बिश्वास लाग्यो होला नि । जवाफमै प्रश्न ठेली उसले । म भुतुक्कै भए । तस्विरमा देखिएकी उ भिडियोमा देखिदा ।

मैले भने तिमी जस्तो रम्री केटी को पो बि एफ् हुन्छन् । हाम्लाई कस्ले पत्याउने । भो भो ढाट्नु पदैन , भएर नि छैन रे । पहिले नै सबै थाहा पाए झै गरी उ मस्कीन थाली । लौ खोज्देउ न एउटी बरु तिमी जस्तै राम्री मैले उल्टो प्रश्न बाण हाने । उसले अली लजाए झै गरी भनि म राम्री छैन ।

भिडियो कल काट्ने बोल्ने गर्दा गर्दै लगभग ७ बज्न लाग्यो । यति सामिप्यतामा पुगियो कि मानौ हामी २ जना बालापनका साथी हाँै । उसले भनि ल अव म खाना खान्छु । हजुर नि खाना बनाएर खानुस् । खाना खाएसी कुरा गरौला । त्यासो भनेको नि आधा घण्टा पछि उसले कल काटी । मैले फेरी गरे तर उसले उठाइन वा उठाउन जरुरी ठानिन । मैले बल्ल सम्झे ओहो आज त खाजा नि खाएको छैन । बल्ल भोक लागेको अनुभूति हुन थाल्यो । यसो हेरेको बिहानका भाँडा जुठै रहेछन् । भाडा माझेर खाना बनाउने जाँगरै चलेन । पर्सबाट १०० रुपैया झिकेर होटलमा खाना खान निस्किए ।
आएर ल्याप्टप अन गरे । उ अनलाइन नै थि । खाना आयौ ? मैले सोधे । उम् अनि हजुरले नि ? उत्तर र प्रश्न एकैचोटी सोझाइ उसले ।
केही कुराकानीपछि उसले भनि तपाई त यति धेरै पढेको मान्छे केटी साथी प्रेमिका (जि एफ) त होला नि । आज दिनभर म सँग कुरा गर्नु भो जि एफ् रिसाउली कुरा गर्नु पदैन । मैले भने तिमी जस्तो रम्री केटी को पो बि एफ् हुन्छन् । हाम्लाई कस्ले पत्याउने । भो भो ढाट्नु पदैन , भएर नि छैन रे । पहिले नै सबै थाहा पाए झै गरी उ मस्कीन थाली । लौ खोज्देउ न एउटी बरु तिमी जस्तै राम्री मैले उल्टो प्रश्न बाण हाने । उसले अली लजाए झै गरी भनि म राम्री छैन । लगभग १० बजेसम्म कुराकानी भएपछि कुराकानी बिभिन्न प्रसङ्गहरु चले । उसले भनि केटाहरुको भर हुदैन । घरमा बुढी भएर नि छैन भन्छन् । झन जि ए फ त के थाहा । मैले पनि हल्ला मिलाए दिए । लभ गर्ने उमेरका तिमी जस्ता राम्री कोही भेटिएन् अहिले बुढेसकाल लाग्यो अव कसले पत्याउछ र …यस्तै यस्तै प्रसङ्ग निरन्तर चलि नै रहे ।

उसले भनि छ्या भिडियो अन गरेर कपडा फेर्नु । मैले भने अ हुन्छ नि के भो त । यस्तै हुन् के केटाहरु उसले ठुस्कीदै भनि ।

उसले भनि ल अव म सुत्छु । सुत न त । सुतेरै कुरा गर्न मिल्छ त मैले मायालु पारामा भने । ह्या म कपडा फेरेर बत्ति निभाएर सत्छु भनेको के । उ अली मस्कीदै जवाफ दिई । ह्या किन निभाउनु परो बत्ति जे गर्नि हो गर म वेटिङ गर्छु मैले भने । उसले भनि छ्या भिडियो अन गरेर कपडा फेर्नु । मैले भने अ हुन्छ नि के भो त । यस्तै हुन् के केटाहरु उसले ठुस्कीदै भनि । लौ तिमिलाई मेरो बिश्वास छैन ? मैले बर्षौ देखीको सम्वन्धबाट उसलाई बिश्वास दिलाए झै गरी सोधेँ । यस्तै करकाप चल्दा चल्दै उसले फोन काटी । मैले तुरुन्तै कल गरे । उसले उठाइन । ह्या एक छिन् के । उसले मेसेज पठाइ । पाँच मिनेट जति सम्म कल नआएसी फेरी मैले कल गरे । रिसिभ गरी । पुरै कालो, चकमन्न अध्यारो । के भो लाइट बाल मैले भने । छ्या म नाइट ड्रेसमा छु के । उ बोली । के भो त ? मैले सोधे । छ्या कस्तो के भो हो यहाँ सबै देखिदैन र । उ झिज्झी । के भो त देखेर म मुडमा बोले । धेरै बेरको रिक्वेसटमा उसले अन गरी । बलाङ्केटले घाँटी सम्म छोपेर बोली भो अव । मैले अलि धम्कीलो भाषामा भने क्यै त देखिएको रैनछ के नाटक गरेको नि । उसले क्यामरा घुमाउदै बोली यि सबै देखिन्छ के , किन नदेखिनी हो । उसको आधा बक्षस्थल देखियो । मैले आखा झिम्क्याउन नपाउदै उसले क्यामरा अनुहारमा फोकस गरी हाली । म हाँसे ।

उसले भनि एउटा कुरा भनौ । मैले भने । भन न । भोली मेरो पिरीयडको डेट हो । के कस्तो ढाड दुखी रा को छ । अनि हजुरलाई थाहा छ ? के कुरा ? मैले सटिकमा साधे । पिरियडको अघिल्लो दिन कस्तो रोमान्सको फिल हुन्छ के । उसको अनुहार सोहरीएर आयो । रातो पिरो भै उ ।

प्रसङ्ग यतैकतै रुमलिदै थियो । उसले भनि एउटा कुरा भनौ । मैले भने । भन न । भोली मेरो पिरीयडको डेट हो । के कस्तो ढाड दुखी रा को छ । अनि हजुरलाई थाहा छ ? के कुरा ? मैले सटिकमा साधे । पिरियडको अघिल्लो दिन कस्तो रोमान्सको फिल हुन्छ के । उसको अनुहार सोहरीएर आयो । रातो पिरो भै उ । आफैसँग लजाइ कि म सँग खै, बलाङ्केटले मुख छोपी हाली । कस्तो इमोशन मैले थाहा नपाए झै गरी सोधे । तपाइलाइ थाहा छैन र यस्तो कुरा ? उसले बुझ्न खोजी । लौ मलाइ कसरी थाहा हुन्छ त । मैले अनबिज्ञता प्रस्तुत गरे ।

उसले उत्सुकता ब्यक्त गरी तपाइले कहिलै रोमान्स गर्नु भएको छ ? फेरी बलाङ्केटले मुख छोपी । मैलै आफुलाइ प्रश्नको कठघरामा उभ्याउन चाहिन र सजिलै जवाफ दिए छैन त कसरी हुनु । उसले बलाङ्केटबाट चोर शैलीमा अनुहार निकाल्दै भनि तपाईलाई मेरो लिप्स कस्तो लाग्छ ? प्रश्न सोध्ने बित्तिकै टन्न मिलेका सेता दाँतले रातो ओठ टोकी बाघले शिकार झम्टे झै । मैले भने राम्रो छ नि तर अली मोटो । उसले भनि यस्तो लिप्समा किस गर्न कस्तो मज्जा हुन्छ नि है ? मलाई के थाहा मैले अनबिज्ञता दर्साए । मेरो आँखा कस्तो लाग्छ नि हजुरलाई ? केटी मुडमा आई । आखा राम्रो छ तिम्रो म यत्ति बोले । मेरो आँखामा घुम्ने हो त ? बिल्कुल म शब्दमा रित्तिदै गए । अरु कहाँ कहाँ घुम्न मन छ नि हजुरलाई ? मैले भने घुम्न त मलाई बहुत मनपर्छ तर घुम्नी ठाँउ आकर्षक हुुनु परो । केटी लजाए झै गरी । लुकामारी खेले झै गरी केटीले बलाङ्केटको डिलबाट आखाले चियाइ मलाई ।

तपाई त कता हराउनु भो । कतै पौडिनु भो कि के हो ? केही थोरै हाँसी । म नाजवाफ भए । हेरिरहे मात्र । डुल्न रेडी हो त । सोधी । उम । मैले घुम्न निस्कनै लागे झै गरी भने । केटी बलाङ्केटको च्यादरबाट बाहिर निस्कदै गई । झ्यालमा घत्य्राक्क आवाज आयो । यसो हेरे । हावा ज्यादा चलेको रहेछ । मैले झ्याल खोले । पर्दा पनि । हामी अनलाइनमै थियौ । एकै छिनमा ठूलो पानी पर्ला जस्तो भो । आकाशको गर्जन बढ्दै गयो । पुषको ठण्डीमा पनी चिटचिट पसिना आयो । आडेको कपडा जरुरी रहेन । बिस्तारै बर्ष सुरु भो । भेल बढ्न थाल्यो । भेल छेवैमा आइपुग्यो । म निथ्रुक्कै भए ……..।


तीज गीत २०७७, एक समालाेचना

लोकगीत लोकमाससँग तादात्म्य भएको गीत हो । समस्त लोकको व्यक्तित्व उत्रने र लोकले आफ्नै...

बिहानै शक्तिशाली भूकम्प, तीनकाे मृत्यू

हेरालो खबर, पाेखरा | पपुवा न्यू गिनीमा ६.९ म्याग्निच्युडको शक्तिशाली भूकम्पमा जादा कम्तीमा तीन जनाको...

समर्पण

सूर्यबहादुर थापा पाेखरा , म चाहदिन तिम्रो मनमा कुनै बन्धन होस्म त एक स्वतन्त्रताको...

मौनतामा हुर्किएकाे प्रेम

सृजना लामिछाने के लेखुँ प्रिया तिम्रो लागि ? कुशल छु, कुशलताको काममा गर्छु ।...

काेराेनाले निम्त्याएका संभावनाहरू…

श्रम गर्ने बानीको बिकास गरी त्यसबाट सन्तुष्टि प्राप्त गर्ने जनशक्ति निर्माण गर्न सकिएमा गफ...

अहो ! त्यो रोमान्स…

पुषको महिना । काठमाण्डौको मौसम । तुवालोले डम्म भएको आकास । कोलाहल बस्ती बिचको...

प्रेमको भ्रम अनि यथार्थ

सृजना लामिछाने, काठमाण्डाै । हो! जिउने क्रममा प्रेम जुनसुकै कारणले पनि आवस्यक पर्दोरहेछ ।।...

कास्कीका ३२ पर्यटकिय स्थल, कतै तपाइ पुग्न छु्ट्नु त भएन ?

सूर्यबहादुर थापा / हेरालाे खबर /२०७६ अश्विन २ गते बिहिवार नेपालको गण्डकी प्रदेशमा पर्ने...

यस्ता छन् लमजुङका घुम्नैपर्ने ठाँउहरू

सूर्यबहादुर थापा / हेरालाे खबर /२०७६ भद्र ३१ गते मंगलबार लमजुङ जिल्ला साबिक पश्चिमाञ्चल...

पाेखराका पर्यटकिय गन्तब्य, कतै तपाइ पुग्न छुट्नु त भएकाे छैन ?

हेरालो खबर,  भाद्र १२, २०७६, पाेखरा  । पोखरा उपत्यका मध्य नेपालमा पर्दछ । नेपालकै दोस्रो ठूलो...

Top 5 best smartphones under 20,000Rs in Early 2019

smartphones

It’s the age of smart phones. As your daily drivers smartphones play a big...

Sedi of Pokhara is carrying abundant possibility of investment

Surya Bahadur Thapa. Photo : Ram kumar Rai (Chimse Rai)/ Surya Bahadur Thapa Heralokhabar,...

Dawa Sherpa, A student of TU, to summit Everest

Dawa sherpa Farewell

Vice-chancellor of Tribhuwan University gives an official farewell In the presence of Tribhuwan University...

हतियार बोकेर हिँडेको फेला पारे गोली हान्न सुरक्षा निकायलाई निर्देशन

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन ३०, विहिबार सरकारले नेत्र बिक्रम चन्द बिप्लब नेतृत्वकाे नेकपाको गतिविधिमाथि...

विप्लव नेकपामाथि कडा बन्दै सरकार , बिप्लबका गतिबिधी प्रतिबन्ध लगाउने घोषणा

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन २८, मंगलबार, काठमाडौं । सरकारले नेकपा विप्लव समूह आपराधिक संगठन...

सिके राउतसँग भएकाे सम्झौता विरुद्ध प्रदर्शन हुने

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन २६ आइतबार, काठमाडौं । सरकार र डा.सिके राउतबीच भएको ११...

आजको राशिफल

पञ्चाङ्ग वि.सं. २०७५ साल फागुन २५ गते। शनिबार। इश्वी सन् २०१९ मार्च ९ तारिख।...

विप्लवद्वारा फागुण ३० गते नेपाल बन्दको घोषणा

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन २४, शुक्रबार काठमाडौं ।  नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (ने.क.पा.) का महासचिव...

पोखराको हल्लनचोकमा बिस्फाेट

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन २४, शुक्रबार, संचारकर्मी शिव न्यौपाने पाेखरा । पोखराको लेकसाईड हल्लनचोक...

रबिन्द्रलाइ सम्झदै पुश्कल शर्माले गाए यस्ताे गीत

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन १९, आईतबार  । लोकप्रिय गायक तथा सर्जक पुश्कल शर्माको केहि...

पोखरा प्याराग्लाईडिङ दुर्घटना हुँदा एकजनाको मृत्यु

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन १९, आईतबार पोखरापोखरा प्याराग्लाईडिङ दुर्घटना हुँदा एकजनाको मृत्यु भएको छ...

पूर्वअर्थमन्त्री एवं नेकपाका नेता भरतमोहन अधिकारीको निधन

हेरालो खबर २०७५ फाल्गुन १८ शनिबार ।  पूर्वअर्थमन्त्री एवं नेकपाका नेता भरतमोहन अधिकारीको निधन...

आजको राशिफल

पञ्चाङ्ग वि.सं. २०७५ साल फागुन ६ गते। सोमबार। इश्वी सन् २०१९ फेब्रुवरी १८ तारिख।...

Cable car to run in Pokhara from this Baisakh

Heralo Khabar, 2075 magh 30 Wednesday, Pokhara. Cable Car, which is to connect Sedi...

World Split, the crisis in Venezuela A war of Ideology

From left, US president Donald J. Trump, Venezuela president (self Proclaimed) Juan Guaido, Venezuela president Nicolas Maduro, CPN Leader Puspakamal Dahal (Prachanda)

2019 Feb 02, Kathmandu. The crisis in Venezuela is a hot talk around the...

स्याङजाको खाल्टेमा प्रथम क्यानोनिङ तथा सुन्तला महोत्सव हुने

वेद गुरुङ (विवेक) हेरालो खबर २०७६ मंसिर २८, शनिवार स्याङ्जा– पौष १७ देखी २०...

भर्खरै पुर्वि नवलपरासीको डण्डामा सवारी दुर्घटना, १ को घटनास्थलमै मृत्यु

हेरालो खबर २०७६ श्रावण १५    पुर्वि नवलपरासीको डण्डामा सवारी दुर्घटना हुदा १ को...

MCC सम्झाैता PDF नेपालीमा अध्ययन गर्नुहाेस् । मुख्य बिषय हाइलाइट सहित

https://heralokhabar.com/wp-content/uploads/2020/01/Mcc-Agreement-Nepali.pdf

©https://heralokhabar.com/ All Rights Reserved heralokhabar.com Mantain By : Webbank Nepal